SPŁAWIK

Nowe produkty

Najczęściej kupowane

SPŁAWIK Jest 11 produktów.

Podkategorie

 • Tyczki

  Tyczki wyczynowe

  Tyczki wyczynowe, a dokładnie wędziska nasadowe wykorzystywane są zazwyczaj podczas zwodów z kategorii wędkarstwa spławikowego. Ich konstrukcja składa się z dwóch części – wędziska zasadniczego (body) i właściwego (topu). Na rynku tyczki dostępne są w różnych rozmiarach, jednak podczas zawodów wędkarskich zastosowanie mają tylko trzy długości: 10 m dla kadetów U15, 11,5 m dla kobiet i juniorów U20 oraz 13 m dla seniorów i młodzieży U25. Jeżeli natomiast interesuje Państwa tyczka na użytek prywatny, to mogą Państwo zdecydować się zarówno na krótsze kije od 8 m, jak i na dłuższe do 20 m.

  Tyczki można podzielić też na następujące modele:

  • CARP – kije o dużej elastyczności idealne do łowienia karpi na łowiskach komercyjnych i rzekach,

  • RIVER – ciężkie i mocne wędziska przeznaczona na duże uciągi oraz połowy na rzekach,

  • CANAL – lekkie, ale sztywne kije, nadające się do połowów średnich ryb na jeziorach i wodach stojących,

  • MATCH – kije o takim samym zastosowaniu jak CANAL, ale znacznie mocniejsze,

  • ALL ROUND – kije uniwersalne, przeznaczone zarówno na rzeki, jak i jeziora, a także stawy,

  • MARGIN (krańcówki) – wędziska nasadowe o długości średnio do 8 m, przeznaczone do połowów brzegowych, świetnie sprawdzają się podczas połowów karpi.

  Konserwacja tyczki

  Konserwacja tyczki polega nie tylko na jej regularnym myciu, ale i na teflonowaniu złączy, które są elementem najbardziej narażonym na zniszczenia ze względu na nieustanne składanie i rozkładanie. Nanoszenie teflonu najlepiej powtarzać kilka razy w roku od zakupu tyczki – powinno to zapobiec zakleszczaniu się złączy. Uprzednio kijek należy dokładnie wyczyścić i osuszyć szmatką. Ponadto warto też pamiętać o prawidłowym przechowywaniu i transportowaniu tyczek w specjalnych tubach i pokrowcach, które chronią kije przed urazami mechanicznymi i innymi szkodliwymi czynnikami.

 • Amortyzatory
 • Wędki
 • Spławiki

  Spławiki – sygnalizatory brań

  Spławiki, czyli sygnalizatory brań wykorzystywane w wędkarstwie spławikowym dzielą się na wiele rodzajów pod względem metody łowienia oraz gatunku łowionych ryb. Nie bez powodu też ich poszczególne modele różnią się od siebie kształtem, rozmiarem, a także kolorystyką. Przykładowo czarny spławik jest dobrze widoczny na wodzie, w której odbijają się białe chmury, czerwony na fali, a żółty lub pomarańczowy w miejscach zacienionych np. przez konary drzew. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą spławików wędkarskich oraz akcesoriów takich jak łączniki antysplątaniowe, silikonowe rurki czy antenki z włókna szklanego, a także drabinki na przypony.

  Rodzaje spławików

  W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje spławików, w tym m.in. spławiki do zestawów skróconych przeznaczone do łowienia w rzekach o silnym uciągu. Najczęściej przybierają kształt spłaszczonego dysku bądź trójkąta. Innym rodzajem są spławiki do łowienia na baty wykorzystywane podczas połowów na wodach zarówno szybko, jak i wolno płynących, a także stojących. Mogą mieć kształt wydłużonej łezki, baryłki, gruszki lub kulki. Wyróżnić należy także spławiki odległościowe pozwalające na wykonanie dalekich i celnych rzutów. Występują w postaci prostego patyka z obciążeniem lub bez obciążenia na końcu i są wykonywane z balsy, trzciny lub pawich piór. Ich pokrewnym modelem są spławiki waggler wyróżniające się bardzo długą antenką sygnalizacyjną, mierzącą nawet ponad 30 cm. Państwa uwadze polecamy także spławiki do bolonki o charakterystycznym korpusie w kształcie gruszki i dosyć grubej antence. Ich korpus wykonywany jest zazwyczaj z balsy lub tworzywa sztucznego, a kil ze szkła węglowego.

 • Ołów
 • Rolki/Grzebienie
 • Żyłki
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów