Haczyki

Promocje

Nowe produkty

Najczęściej kupowane

Haczyki Jest 6 produktów.

Haczyki wędkarskie

Haczyki wędkarskie dostępne są wielu modelach i rozmiarach. Ich dobór powinien być uzależniony przede wszystkim od gatunku ryb, na jakie poluje wędkarz, ale także i od rodzaju łowiska oraz przynęty. W przeszłości haczyki wykonywane były z drewna lub kości zwierzęcej, natomiast obecnie tworzone są one ze stali, dzięki czemu można je łatwo naostrzyć np. przy pomocy gładkiej osełki lub papieru ściernego. Na budowę haczyków składa m.in. trzonek występujący w wersji zarówno spłaszczonej, jak i z zadziorami oraz kolanko. Niezwykle istotnym elementem jest grot przebijający przynętę i pysk ryby, który może być m.in. prosty, odchylony, wklęsły, strzałkowy, z zadziorem lub bez. Do żyłki i plecionki haczyki przymocowywane są za pomocą tzw. oczka.

W naszej ofercie znajdą Państwo haczyki o różnych rozmiarach. Dystrybuujemy modele producentów takich jak: Matrix, Kamasan, Milo, Casini, MS Range, Colmic, Guru czy Trabucco. Sprzedajemy także gotowe przypony i akcesoria do haczyków, w tym np. wiązarki i zawijadełka.

Modele haczyków

Poszczególne modele haczyków różnią się od siebie przede wszystkim kształtem. Wyróżnić można np. haczyki z okrągłym kolankiem, które są najbardziej uniwersalna wersją do wszystkich metod połowui. Ich przeciwnością są modele z lekko ściętym kolankiem, idealne do przynęty żywej. Haczyki można podzielić też na trzy kategorie pod względem długości trzonka. Modele z krótkim i średnim trzonkiem są najbardziej uniwersalne, natomiast te z trzonkiem długim przeznaczone są głównie do wędkarstwa wyczynowego. Pozwalają bowiem na szybkie zacięcie ryby.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów