Tyczki

Promocje

Nowe produkty

Najczęściej kupowane

Tyczki Jest 37 produktów.

Tyczki wyczynowe

Tyczki wyczynowe, a dokładnie wędziska nasadowe wykorzystywane są zazwyczaj podczas zwodów z kategorii wędkarstwa spławikowego. Ich konstrukcja składa się z dwóch części – wędziska zasadniczego (body) i właściwego (topu). Na rynku tyczki dostępne są w różnych rozmiarach, jednak podczas zawodów wędkarskich zastosowanie mają tylko trzy długości: 10 m dla kadetów U15, 11,5 m dla kobiet i juniorów U20 oraz 13 m dla seniorów i młodzieży U25. Jeżeli natomiast interesuje Państwa tyczka na użytek prywatny, to mogą Państwo zdecydować się zarówno na krótsze kije od 8 m, jak i na dłuższe do 20 m.

Tyczki można podzielić też na następujące modele:

• CARP – kije o dużej elastyczności idealne do łowienia karpi na łowiskach komercyjnych i rzekach,

• RIVER – ciężkie i mocne wędziska przeznaczona na duże uciągi oraz połowy na rzekach,

• CANAL – lekkie, ale sztywne kije, nadające się do połowów średnich ryb na jeziorach i wodach stojących,

• MATCH – kije o takim samym zastosowaniu jak CANAL, ale znacznie mocniejsze,

• ALL ROUND – kije uniwersalne, przeznaczone zarówno na rzeki, jak i jeziora, a także stawy,

• MARGIN (krańcówki) – wędziska nasadowe o długości średnio do 8 m, przeznaczone do połowów brzegowych, świetnie sprawdzają się podczas połowów karpi.

Konserwacja tyczki

Konserwacja tyczki polega nie tylko na jej regularnym myciu, ale i na teflonowaniu złączy, które są elementem najbardziej narażonym na zniszczenia ze względu na nieustanne składanie i rozkładanie. Nanoszenie teflonu najlepiej powtarzać kilka razy w roku od zakupu tyczki – powinno to zapobiec zakleszczaniu się złączy. Uprzednio kijek należy dokładnie wyczyścić i osuszyć szmatką. Ponadto warto też pamiętać o prawidłowym przechowywaniu i transportowaniu tyczek w specjalnych tubach i pokrowcach, które chronią kije przed urazami mechanicznymi i innymi szkodliwymi czynnikami.

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 37 elementów